Bezpiecznie i zdrowo. Tak zapowiada się rodzinne wydarzenie w Centralnym Muzeum Pożarnictwa.
Jak rozpocząć wakacje aktywnie, rodzinnie i bezpiecznie? Najlepiej na rowerze! Już dziś 27 czerwca w godzinach od 10:00 do 14:00 Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach zamieni się w miejsce pełne rowerowych atrakcji, edukacji i dobrej zabawy dla całych rodzin.
Wydarzenie „Wakacje na rowerze. Bezpiecznie i zdrowo!” skierowane jest do dzieci, młodzieży oraz rodziców i ma na celu promowanie aktywnego stylu życia oraz zasad bezpiecznego poruszania się na dwóch kółkach.
Na uczestników czekać będzie między innymi miasteczko rowerowe, w którym funkcjonariusze policji przybliżą najmłodszym przepisy ruchu drogowego oraz zasady bezpiecznej jazdy na rowerze. To doskonała okazja, by w praktyczny sposób przygotować się do wakacyjnych wycieczek i codziennych przejażdżek.
Nie zabraknie również praktycznych porad dotyczących stanu technicznego jednośladów. Podczas warsztatu polowego specjaliści przeprowadzą przeglądy rowerów i podpowiedzą, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przed wyruszeniem w trasę, aby podróż była bezpieczna i komfortowa.
Dla miłośników aktywności przygotowano gry, konkursy i zabawy rowerowe rozwijające sprawność oraz technikę jazdy. Organizatorzy zadbali także o atrakcję dla pasjonatów historii i motoryzacji – wystawę rowerów zabytkowych, dzięki której będzie można zobaczyć, jak wyglądały jednoślady używane przez poprzednie pokolenia.
Na uczestników wydarzenia czekać będą również lody tajskie i orzeźwiająca lemoniada przygotowane przez Lody z Okienka. Co ważne, cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia Bartka Bańskiego.
Organizatorzy zapraszają całe rodziny do wspólnego spędzenia czasu i rozpoczęcia wakacji w aktywny, zdrowy i bezpieczny sposób.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze