W niedzielę, 21 czerwca, parafianie oraz goście bawili się na festynie zorganizowanym przy parafii św. Jacka w Morgach. Choć wcześniejsze prognozy zapowiadały burze, pogoda ostatecznie dopisała, a na uczestników czekała rodzinna i wesoła atmosfera. Wydarzenie zostało przygotowane przez parafię oraz radę parafialną.
Atrakcji zdecydowanie nie brakowało. W programie znalazły się występy artystyczne, rozgrywki sportowe (mecz Żory – Mysłowice), loteria fantowa, grill oraz pyszne wypieki przygotowane przez mieszkanki Morgów.

Jak co roku, największe emocje towarzyszyły wieczornym punktom programu: tradycyjnej licytacji tortu oraz losowaniu nagród głównych. Wylicytowany za 1600 zł tort został sprawiedliwie podzielony i trafiał do uczestników zabawy.
W tym roku przyznano również puchar za najlepsze ciasto – trofeum trafiło do morgowskiej piekarni „Kucz, Rataj, Czuwaj” przy ulicy Wybickiego.
Wiele emocji dostarczyło wyczekiwane przez wszystkich losowanie nagród głównych. W puli znalazło się wiele fantów, wśród których były m.in. rower, telewizor, keyboard, zestaw wypoczynkowy oraz frytkownice.

Na parafialnej scenie zaprezentowali się: Małe Szwarne Dziołszki, Sudany Band, Lux oraz Maszkety.
Tradycyjnie dużym zainteresowaniem – zarówno dzieci, jak i dorosłych – cieszyła się wystawa przygotowana przez Stowarzyszenie Hodowców Drobnego Inwentarza. Sporym powodzeniem cieszyły się również kiermasz książek, pokazy strażackie oraz dmuchańce dla najmłodszych.
Wspólną, parafialną zabawę zwieńczył Apel Jasnogórski.
(SA)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze