Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Mysłowicach wydało apel do mieszkańców w związku z trwającą falą letnich upałów. Utrzymujące się wysokie temperatury przełożyły się na wzrost zapotrzebowania na wodę z miejskiej sieci. Wodociągowcy proszą o rozwagę, by zapobiec ewentualnym spadkom ciśnienia lub przerwom w dostawach.
Służby miejskie zwracają się z prośbą o racjonalne, odpowiedzialne i oszczędne gospodarowanie woda. Apelują, aby bieżącą wodę z kranów wykorzystywać w tym okresie przede wszystkim do celów spożywczych oraz socjalno-bytowych.
Jednocześnie MPWiK prosi o czasową rezygnację z działań takich jak podlewanie trawników, ogrodów przydomowych i innych terenów zielonych, napełniania przydomowych basenów ogrodowych, uzupełniania wody w oczkach wodnych oraz innych zbiornikach.
Racjonalnie korzystanie z wody pozwoli zapewnić sprawne funkcjonowanie sieci wodociągowej oraz dostęp do wody dla wszystkich mieszkańców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze