Reklama

Kongres SBL 2.0 za nami Biznes i samorząd z Chełmu Śląskiego łączą siły

22/06/2026 17:00

Druga edycja Kongresu SBL 2.0 dobiegła końca. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych inicjatyw gospodarczych w regionie, gromadząc przedsiębiorców, samorządowców oraz ekspertów.

Głównymi organizatorami tego przedsięwzięcia były: Polskie Centrum Rozwoju Innowacji i Nauki, powiat bieruńsko-lędziński oraz miasto Bieruń. Główną osią spotkania były merytoryczne debaty, wystąpienia ekspertów oraz rozmowy kuluarowe nakierowane na zacieśnianie współpracy między lokalnym biznesem a instytucjami publicznymi.

W tegoroczną edycję mocno zaangażowała się gmina Chełm Śląski, która objęła wydarzenie statusem partnera strategicznego. Dla lokalnego samorządu to element długofalowej strategii wspierania przedsiębiorczości oraz tworzenia konkurencyjnych warunków dla rozwoju firm na własnym terenie. Władze gminy podkreślają, że to właśnie lokalny biznes generuje miejsca pracy, napędza gospodarkę i buduje ogólny potencjał ekonomiczny całego regionu.

Reklama

Udział w Kongresie SBL 2.0 był dla reprezentantów Chełmu Śląskiego okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz wspólnego szukania rozwiązań dla bieżących wyzwań rynkowych. Efekty tegorocznych rozmów pokazują, że ścisła współpraca samorządu z lokalnymi przedsiębiorcami stanowi sprawdzony fundament pod stabilny rozwój gospodarczy całego powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Oprac.

żet, fot. UG Chełm Śląski

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/06/2026 17:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo ctMyslowice.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości