Reklama

Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu. Jechał autostradą A4, miał 2,6 promila

22/06/2026 10:22

Dzięki reakcji świadka policjanci w Mysłowic zatrzymali pijanego kierowcę Toyoty. Mężczyna jadący autostradą A4 miał o w organizmie 2,6 promila alkoholu.

W sobotę, 20 czerwca, około godziny 18.30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach otrzymał zgłoszenie dotyczące kierującego Toyotą. Według relacji zgłaszającego, kierowca poruszający się autostradą A4 miał wyraźne problemy z utrzymaniem pojazdu na właściwym pasie ruchu, co stwarzało zagrożenie dla innych uczestników.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zlokalizowali i zatrzymali opisywany samochód do kontroli na ulicy Imielińskiej. Za kierownicą pojazdu siedział 54-letni mieszkaniec Katowic.

Reklama

Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny blisko 2,6 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a Toyota została zabezpieczona na policyjnym parkingu. 54-latek odpowie teraz przed sądem za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo ctMyslowice.pl




Reklama