Reklama

Uderzenie w międzynarodowy gang na Śląsku. Wśród zatrzymanych pseudokibice i 50-latek z Mysłowic

24/06/2026 08:40

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców, współpracując z funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali kolejnych 6 osób zaangażowanych w proceder organizowania nielegalnej migracji oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Wśród zatrzymanych jest 50-letni mieszkaniec Mysłowic.

Do zatrzymań doszło 15 czerwca 2026 roku. Oprócz mieszkańca naszego miasta, służby zatrzymały dwie kobiety w wieku 26 i 31 lat oraz 34-letniego mężczyznę ze Świętochłowic, 48-latka z Rudy Śląskiej, a także 31-letniego mieszkańca Krakowa. W mieszkaniach podejrzanych ze Świętochłowic policjanci zabezpieczyli łącznie dwa kilogramy narkotyków oraz dokumentację finansową firmy, która służyła do prania brudnych pieniędzy.

Zatrzymane osoby usłyszały już prokuratorskie zarzuty. Dotyczą one udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy, obrotu znacznymi ilościami środków odurzających oraz organizowania nielegalnego przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej. Wobec wszystkich sześciu podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Reklama

Międzynarodowy szlak i powiązania z pseudokibicami

Rozbita grupa przestępcza działała co najmniej od 2023 roku. W jej skład wchodziły m.in. osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców śląskich klubów piłkarskich. Sprawa ma charakter międzynarodowy – śledztwo nadzoruje Śląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Katowicach, a w operacji uczestniczyły policja z Niemiec i Belgii, a także Europol. Do tej pory w całej sprawie zatrzymano już łącznie 27 osób.

„Przeprowadzone na szeroką skalę działania operacyjno-śledcze i skoordynowana, międzynarodowa współpraca, połączona z wymianą informacji, pozwoliła w części na likwidację jednego z najpopularniejszych szlaków przerzutu migrantów z Bliskiego Wschodu do Europy oraz wpłynęła na uszczelnienie granic zewnętrznych strefy Schengen” - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Reklama

W ramach międzynarodowej współpracy śledczych z wieloma państwami europejskimi, w tym z Czechami, Słowacją, Niemcami czy Austrią, prowadzona jest wymiana informacji, której celem jest rozbijanie zorganizowanych sieci przestępczych zaangażowanych w przemyt migrantów.

 

Aplikacja na Androida

Źródło: Śląska Policja/oprac. red Aktualizacja: 24/06/2026 08:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości