24 czerwca o godz. 10.00 w kapliczce św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach odprawiona została msza święta w intencji mieszkańców i władz samorządowych.
Tego dnia Kościół katolicki obchodzi uroczystość narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Postać ta jest oficjalnym patronem Mysłowic, a 24 czerwca przypada święto patronalne miasta. Podczas liturgii zgromadzeni modlili się o błogosławieństwo dla lokalnej społeczności oraz władz miejskich.
Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła górnicza orkiestra dęta pod batutą Mirosława Kaszuby.
Kapliczka św. Jana Chrzciciela jest tradycyjnym miejscem tych corocznych obchodów, wpisujących się w oficjalny kalendarz uroczystości o charakterze religijnym w Mysłowicach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze