Reklama

Mysłowice świętują Święto Narodowe Trzeciego Maja

03/05/2026 11:32

Obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się w Mysłowicach w podniosłej atmosferze. Oficjalną część obchodów zainaugurowała uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny

Poranne uroczystości: modlitwa i biało-czerwony przemarsz

O godz. 9:00 kwiaty zostały złożone pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki przy ul. Mickiewicza, a pół godziny później w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Po nabożeństwie uczestnicy uformowali pochód i przy dźwiękach instrumentów dętych Orkiestry KWK Mysłowice-Wesoła, pod batutą Mirosława Kaszuby, przeszli ulicą Szymanowskiego na Plac Wolności.

Hołd pod pomnikiem kardynała Augusta Hlonda

Główne punkty oficjalnej części miały miejsce pod pomnikiem kardynała Augusta Hlonda. Po wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” liczne delegacje oddały hołd twórcom konstytucji oraz bohaterom narodowym.

Reklama

Kwiaty pod pomnikiem złożyli przedstawiciele władz miasta oraz radni Rady Miasta Mysłowice, przedstawiciele rady seniorów, młodzieżowej rady miasta, delegacje szkół i organizacji pozarządowych.

Popołudnie z „Panem Tadeuszem” i tańcem

Zakończenie porannych uroczystości to dopiero połowa patriotycznego świętowania w Mysłowicach. Miasto przygotowało wyjątkową, artystyczną oprawę na popołudnie.

O godz. 16.00 rozpocznie się wielki polonez: wspólny taniec rozpocznie się na ul. Grunwaldzkiej i przejdzie do Rynku. Od 16.15 do 18.00 na Rynku odbędzie się m.in. koncert młodzieżowej orkiestry „Zadyrygowani” oraz wspólne recytacje fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/05/2026 14:53
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo ctMyslowice.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości