Reklama

„AdoPsiak Biszkopt” skradł serca najmłodszych! Spotkanie w Brzezince z Katarzyną Bieńkowską

07/05/2026 15:59

Spotkanie, które 7 maja odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezince udowodniło, że literatura ma wielką moc zmieniania świata na lepsze zapanowała niezwykła atmosfera. Wszystko za sprawą Katarzyny Bieńkowskiej i jej czworonożnego bohatera – Biszkopta.

Więcej niż tylko bajka

Książka „AdoPsiak Biszkopt”, wydana przez Fundację #TeamLitewka w ramach ogólnopolskiej akcji #Zwierzogranie, to lektura obowiązkowa dla każdego młodego miłośnika zwierząt.

To historia pisana sercem, która uczy empatii, odpowiedzialności i pokazuje świat z perspektywy psa. Podczas spotkania autorka, Katarzyna Bieńkowska, zdradziła kulisy powstawania opowieści i tłumaczyła, dlaczego adopcja zwierzaka to decyzja na całe życie, a nie chwilowy kaprys.

Prezent, którego nie kupisz w księgarni

Spotkanie w Brzezince było szczególne z jeszcze jednego powodu. Książki o Biszkopcie nie można po prostu kupić – trafia ona prosto do rąk dzieci uczestniczących w spotkaniach autorskich. Tym razem wyjątkowe upominki otrzymali podopieczni z Przedszkola nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 10. 

Reklama

Dobra wiadomość dla wszystkich czytelników: egzemplarze „AdoPsiaka” trafiły również do zbiorów biblioteki, więc już wkrótce będzie można je wypożyczyć! 

Chcesz poznać Biszkopta? Przyjdź na kolejne spotkanie

Jeśli Twoje dziecko kocha zwierzęta i chce przeżyć literacką przygodę, biblioteka ma świetną wiadomość. Kolejne spotkanie z autorką odbędzie się w piątek, 8 maja w bibliotece w Morgach przy ul. Wybickiego 80. Początek o godz. 17.00. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.


 

Aplikacja na Androida

Źródło: MBP/ oprac. redakcja Aktualizacja: 08/05/2026 09:31
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo ctMyslowice.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości